X
x جهت سفارش تبليغ در سایت ثامن بلاگ کليک کنيد
یورو و دلار paypal

کار آفرینی دانشگاه آزاد مشهد - بازار گردی s

بازار گردی

دسته بندی :

بازارگردی چیست؟
مشاهده یکی از شیوه های جمع آوری اطلاعات است. در این روش فرد از نزدیک رفتار مصرف کنندگان محصولات شرکت خود و محصولات شرکت های رقیب را مشاهده می کند. این روش بسیار مورد تأکید است چون بجای توجه به زبان مردم به پای آنها توجه می کند، یعنی اینکه در عمل سمت و سوی حرکت آنها و نوع خرید و نحوه انتخاب محصولات را می بیند.
لذا بازارگردی به معنای گردش کردن و حضور در بازار یکی از ابعاد علم مارکتینگ است جک ولش مدیر افسانه ای صنعت جهان، در کتاب ارزشمند " جک سخنی از درون دل " می گوید، حداقل یکصد روز از کل سال را شخصاً در بازار حضور پیدا می کردم، رفتار مشتریان را می دیدم و با آنها صحبت می کردم. حال نباید مدیران بنگاه های اقتصادی ما به دلایلی چون نداشتن وقت از حضور در بازار خود داری کنند، یکی از علت های عدم حضور مدیران ارشد در بازار این است که آنها بیش از حد خود را درگیر مشغله های درون سازمان می کنند و از تفویض اختیار به عنوان یک راه حل سازنده استفاده نمی کنند و در نتیجه وقتی برای گذراندن با مشتری ندارند. و در بازار دیده نمی شود.
دو توصیه بسیار مهم برای مدیران ارشد سازمان ها :
۱) لیست مشتریان VIP یا بسیار مهم خود را تهیه کنید. طبق قانون پارتو اینها ۲۰% مشتریانی هستند که هشتاد درصد سود سازمان ها را سبب می شوند. لازم است مدیران ارشد شخصاً برای آنها وقت بگذارند، با آنها ناهار بخورند و در مراسم های ختم بستگان ها آنها شرکت کنند و خلاصه از تمام راه های گسترش ارتباط با مشتریان VIP استفاده کنند، این ازمهم ترین کارهای مدیران ارشد است، نباید از آن غافل شوند.
۲) علاوه بر تأکید بر اینکه کارکنان فروش بصورت خاص و سایر پرسنل سازمان بصورت عام ، اطلاعات شنیده شده و مشاهده شده از بازار در خصوص شرکت خود و رقبا را به سازمان منتقل کنند تا مدیران با وسعت دید بیشتری تصمیمات خویش را اتخاذ کنند، از برگزاری جلسات هفتگی هر یک از سرپرستان با نیروهای خویش، و همچنین جلسات هفتگی مدیر فروش با سرپرستان و نهایتاً جسات هفتگی مدیر ارشد با معاونین و مدیران میانی نیز غافل نشوند. اگر این جلسات درست اداره شوند. خیلی برکت خواهند داشت. در یکی از شماره های آینده در خصوص نحوه اداره یک جلسه موفق توصیه هایی را ارائه خواهم کرد. اما منظور من از نوشتن این قسمت آن بود که ضمن تأکید بر اهمیت آنها از مدیران ارشد بخواهم که فقط به این جلسات اکتفا نکنند، مدیران میانی و سرپرستان فروش و فروشندگان هر یک از مهارتهای فنی و انسانی برخوردار هستند، بخصوص اینکه چهار مرحله " انتخاب شایسته نیروها آموزش مناسب پرورش شایسته در راستای کسب مهارتهای عملی و نهایتاً نظارت و کنترل مناسب" رعایت شده باشد، مهارت فنی و انسانی نیروها بیشتر خواهد بوده اما فرض بر این است که مدیران ارشد به علت بهره مندی ار مهارت دیگری به این پست و جایگاه رسیده اند و آن " مهارت اداراکی" است. مهارت ادراکی یعنی مهارت دیدن پیچش مو. وقتی مدیران ارشد شخصاً در بازار حضور پیدا می کنند، چیزهایی را می بینند که سایر نیروها یا نمی بینند یا به آن دقت، نمی کنند. نظر نگارنده این است که مدیران عامل حداقل باید  وقت خویش را در بازار بگذارند، مدیران فروش ، سرپرستان فروش و فروشندگان ( منظورم ویزیتورهاست که باید به نزد مشتری بروند) تقریباً تمام وقت خویش را باید با مشتریان صرف کنند.
این پذیرفته نیست که بگوییم اگرمدیر یا سرپرست قابل و شایسته باشد از محل کار خویش تمام اطلاعات را کسب خواهد کرد، باید پذیرفت که پشت میز جای کوتاهی برای دیدن بازار است. اگر می خواهید واقعاً بازار را ببینید و از پیچش های آن مطلع شوید فقط به دیده ها و شنیده های کارکنان اکتفا نکیند و خودتان هم وقتی برای این مهم اختصاص دهید.در این صورت تصمیمات بهتری اتخاذ خواهید کرد و درک نظرات کارکنان نیز راحت تر خواهد بود. تفویض اختیار را جدی بگیرید تا جایی که امکان دارد مسئولیت هایی را که سازمان معاونین و مدیران میانی می توانند انجام دهند، به آنها تفویض کنید و در جلسات و گزارشات به نظارت و کنترل آنها بپردازید، ولی وقت بیشتری از خودتان را برای مهم ترین جایی که بقای سازمان به آن بستگی دارد یعنی بازار و مشتریان، اختصاص دهید. خروجی تمام عملیات سازمان، بازار است. نگران نباشید که با تفویض اختیار از قدرت تان کاسته شود. مدیر شایسته همواره قدرت خویش را خواهد داشت ولی از آن در جهت پیشبرد اهداف سازمان استفادهمی کند. با این طریق بهره وری از زمان را افزایش دهید.

نتیجه بازارگردی بیسکوییت بایکیت

http://asghari.samenblog.com/uploads/a/asghari/388917.jpg


  1. سوپررضا درنبش کوهسنگی10 قیمت این بیسکوییت در این فروشگاه 2000تومان است.
  2. تریا دانشگاه آزاد در الهیه قیمت این بیسکوییت در اینجا 2000تومان میباشد.
  3. فروشگاه زنجیره ای رفاه در الهیه قیمت این بیسکوییت در این فروشگاه 1800تومان میباشد.
  4. سوپرمارکت پاشایی در امامت10 قیمت این بیسکوییت دراین فروشگاه2000تومان میباشد.

نتیجه:

خرید ازفروشگاه زنجیره ای رفاه به دلیل قیمت مناسب تراز مکان های دیگر


برچسب‌ها :
نویسنده: اعظم اصغری | نسخه قابل چاپ | 1398/9/19 - 20:28 | 1 2 3 4 5

آخرین مطالب

» خلاقیت ( 1398/10/14 )
» بازار گردی ( 1398/9/19 )
» طرح کسب و کار ( 1398/9/19 )
» 5S ( 1398/9/19 )
» تعریفی از کار آفرینی یا طرح تجاری ( 1398/9/18 )

محبوب ترین مطالب

» طرح کسب و کار ( 1398/9/19 )
» بازار گردی ( 1398/9/19 )
» تعریفی از کار آفرینی یا طرح تجاری ( 1398/9/18 )
» 5S ( 1398/9/19 )
» خلاقیت ( 1398/10/14 )

موضوعات

آرشیو

آمار وبلاگ

کد های کاربر